Besbelli değişiyordu... Var olan şeyler aynı kalsada, senin gördüğün başkalaşabiliyordu.


Bazen mantıklı olmak
dünyadaki en mantıksız şeydir.

Sevdiğin birinden ayrılınca zamanla acın geçer derler ya, o yalan. Bazen geçmiyor, bir gram bile azalmıyor, ilk gününde nasılsa öyle kalıyor. Kocaman bir delik kalbinin orta yerinde duruyor ve sen onunla yaşayıp gidiyorsun...Sorun doğru insanı bulmak değil,
Aynı zamanda da onun içinde doğru insan olmaktı.Her şeye baştan başlamak için çok geçti,
Ve insanı yaşlı yapan da buydu.Ne konuşacaklarını biliyordu, neler söyleyeceğini tahmin etmek için alim olmaya gerek yoktu. "Affet, çok pişman, perişan oldu, hata yaptığını biliyor, seni çok seviyor." Aldatılan herkesin ezbere bildiği kalıplardı bunlar, ha bide şu vardı: Herkes ikinci bir şansı hak eder.
.....
Bir şey değişmeyecekti ki. O artık o gibi gelmiyor, başkası oldu sanki. Üstelik ona ikinci bir şans vermektense, başka birine ilk şansı vermeyi tercih ederim!Ayrılıklarla baş edilebilirdi.
Ama anılar başa bela oluyordu.İnsanın beklenmedik bir şekilde kendisiyle karşılaşması,
Karanlıkta bir yabancıyla karşılaşmasından daha ürkütücüydü."Ah kelimeler... Ve onlara inanmanın saadeti..."Çocukken dünya kocaman bir oyun bahçesiydi ve senindi. Bilinmezdi, heyecanlıydı ve hayal kurabildiğin ölçüde sana aitti. Geleceği bilmiyordun ama onu gönlünce şekillendirebileceğine inancın vardı. Her şey ama her şey bir ihtimaldi. Dünyayı güzel kılan bu ihtimallerdi. Her filmde yeni biri olabilirdin, her kitapta başka bir ömür sürebilirdin. Zengin, ünlü, astronot, veteriner, doktor, mutlu, prenses, başbakan, gizli ajan, ressam, rock yıldızı, futbolcu, hiçbiri imkansız ya da uzak değildi.
Yaşlanmak ise ihtimallerin azalmasıydı. Sahip olamayacağını bilerek bakmaktı etrafa, geçmiş olsun demekti. Asla o kitaptaki adam ya da kadın olamazdın artık. "Sınırlı mutluluklar dönemine hoşş geldiniz" yazan görünmez bir tabelanın altından geçerdin! "Gerçekler dünyasına hoş geldiniz! Yetinmeyi öğrendiniz mi, öğrenmeniz gereken tek şeyi?"

Comments (2)

On 21 Temmuz 2010 02:59 , Mask'm dedi ki...

kitabın son 20 sayfasındayım ...

 
On 7 Ağustos 2010 05:24 , Kitapkolik dedi ki...

Merhaba. Birkaç öğretmen arkadaşımızla beraber kitap sitesi projesi başlattık. Sitemizde okuduğumuz kitapları yorumluyoruz. Böylece kitap almak isteyen öğrenciler ya da diğer kişiler için kaynak olmayı amaçlıyoruz. Sizin siteniz de kitap sitesi olduğu için ilginizi çekebilir belki diye size de mesaj atmayı uygun gördük. Sitemizde yazar olmak isterseniz eğer;

İletişim: msn@sinifim.net
Web: http://www.kitapkolik.net

İyi günler.

 
Computer Blogs - Blog Catalog Blog Directory BlogKüme'yi destekliyorum